Microsoft Global Connections 2019

Chcesz zobaczyć z uczniami ciekawe miejsca? Podszkolić angielski? Przełamać schematy kulturowe? Skorzystaj z bazy bezpłatnych lekcji w programie „Skype w klasie”. Największe wydarzenie połączeń online w 2019 przed nami: 5 i 6.11.2019.
Zespół Skype Master Teachers Polska: Gosia Buszman, Justyna Sczypek i Łukasz Gierek opowiadają jak zacząć i dlaczego warto! Przeczytaj artykuł Głosu Nauczycielskiego.

https://glos.pl/lekcje-ze-skypeem-czyli-podroz-po-swiecie-bez-wychodzenia-z-klasy

Małgorzata Buszman, nauczycielka języka angielskiego i historii w SP nr 35 w Gdańsku, Skype Master Teacher:

„Chcesz zobaczyć z uczniami ciekawe miejsca? Podszkolić angielski? Przełamać schematy kulturowe? Skorzystaj z bazy bezpłatnych lekcji w programie „Skype w klasie”. Emocje gwarantowane! Aby zacząć lekcje ze Skype’em należy się zarejestrować na wybranej stronie i czekać na powiadomienie o akceptacji lub odrzuceniu lekcji. Polecam na pewno kontakt mailowy z wybraną osobą prowadzącą, ponieważ ułatwia to ustalenie szczegółów. Jak wykorzystuję Skype’a na zajęciach? Prowadzimy żywe lekcje historii, geografii, biologii; lekcje z muzeów, parków, zoo, obiektów kultury i sztuki, wdrażamy innowacje pedagogiczną. Łączymy się z innymi klasami i ćwiczymy kompetencje kluczowe, pytamy o wspólne doświadczenia np. Dzień Języków Obcych, święta narodowe. Rozwiązujemy problemy globalne i realizujemy cele zrównoważonego rozwoju poprzez projekty Skype’a np. zero plastiku – nie używamy toreb foliowych, poprawa klimatu – sadzimy drzewa. Odwiedzamy online miejsca, takie które są mało prawdopodobne do odwiedzenia w realu np. Góry Sierra Nevada w USA, świątynia Hung Temple w Wietnamie, wulkan Salwador, park Yellowstone, uczestniczymy w wydarzeniach online np. Skypeathon 2018 – maraton połączeń online. Na Skypie stworzyliśmy pierwszą w bazie Microsoft Education Community lekcję o Polsce i dzielimy się nią globalnie, ćwiczymy umiejętności językowe i komunikacyjne najmłodszych np. czytanie bajek online. Uczestniczymy w globalnym projekcie „Climate Action Project” o zagrożeniach związanych ze zmianami klimatu oraz o naszej codziennej pracy, aby przeciwdziałać tym zmianom.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s