Konferencja Microsoft dla polskich innowatorów 2019

Microsoft Innovative Educator Expert to bezpłatny program dla innowacyjnych nauczycieli stosujących technologie w klasie. Właśnie zakończyła się dwudniowa konferencja dla polskich MIEExpert. Poczucie sensu, sprawczosci, kreatywności, współpracy wsparte narzędziami online to najważniejsze przesłania tego inspirującego wydarzenia.
Konferencja przedstawiała nowości Microsoft dla Edukacji, które ułatwiają i urozmaicają zadania edukacyjne: Minecraft Education, Teams, Onenote, Flipgrid, czytnik immersyjny. Było też 5 wystąpień nauczycieli aktywnie korzystających w klasie z aplikacji Microsoft. Ja opowiadałam o projektach i lekcjach Skype.
Drugi warsztatowy dzień zakładał pracę zespołowa w stacjach zadaniowych przy użyciu aplikacji Teams i Flipgrid. Zadania wiązały się z kompetencjami i szkołą przyszłości. Ważne są relacje, poczucie sensu, sprawczości, komunikacja i współpraca. Szkoła powinna być bliska życiu i uczyć rozwiązania realnych problemów.
Konferencja stanowiła kolejna okazję do wymiany inspiracji, z których każdy coś przeniesienie na grunt własnego podwórka szkolnego.
Serdeczne podziękowania dla uczestników i organizatorów spotkania!!!

Do programu MIEE przystąpić może każdy nauczyciel, który złoży aplikacje informująca jak używa technologii w klasie. Edycja odbywa się co roku, a aplikacje zwykle składa się między kwietniem a lipcem.

link do mojego wystąpienia:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s