Inspiracje Skype na stronie ministerialnego programu OSE

Tak napisali o nas stronach programu OSE pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji:
„Czy da się mówić o budowaniu dobrych relacji i ich wpływie na komunikację, a jednocześnie w praktyczny sposób uczyć się języka obcego? Oczywiście, że tak! Udowadniają to uczniowie z gdańskiej Szkoły Podstawowej nr 35, którzy wzięli udział w projektach „Rok Relacji” oraz „Impact Project – Skype Collaboration”.

OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
Program OSE działa w celu:

umożliwienia szkole szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego internetu,
podnoszenia poziomu kompetencji cyfrowych uczniów,
umożliwienia wspomagania procesu kształcenia w szkołach poprzez dostęp do zasobów dostępnych w internecie,
wyrównania szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, w szczególności tych, którzy mieszkają na terenach słabiej zaludnionych i uczących się w małych szkołach.

W oparciu o Ustawę o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej operatorem sieci jest NASK Państwowy Instytut Badawczy, nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji.

NASK to pionier nowoczesnych usług telekomunikacyjnych i internetu w Polsce. Jako operator z wieloletnim doświadczeniem, posiada własną wydajną i bezpieczną sieć telekomunikacyjną. Bogate doświadczenie, unikalne kompetencje i odpowiednie zasoby posłużą sprawnej realizacji projektu OSE.

Kluczowe obszary działalności NASK obejmują zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa internetu, a także z rozwojem polskiej cyberprzestrzeni. Instytut realizuje zadania statutowe, działając w wielu obszarach: naukowym, doradczym, edukacyjnym i gospodarczym.

https://ose.gov.pl/ose-inspiracje/pozytywna-komunikacja-projekty-rok-relacji-i?fbclid=IwAR2LpHNTUVeCB1vGnOfltkgJDSaeiUPTiLeXM09E5d3mgA03aHcxkukcHfE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s