Dotknąć piasku Katalonii lub muru berlińskiego…Uczenie przez doświadczanie

Jeśli zwiedzasz Polskę, Europę lub świat, przywieź skarby natury ze sobą i zamknij je w słoiku. Dowiedziałam się, jak to zrobić w Radowie Małym – szkole pełnej entuzjazmu, inspiracji i pracowitości całej społeczności. Taką akcję inicjujemy teraz w SP 35 Gdańsk. Właśnie w Radowie Małym dotknęłam kawałka muru berlińskiego, o którym słyszałam w dzieciństwie od wujka. Przywiozłam także piasek z wymiany uczniowskiej z Katalonii, znad rzeki Llobregat. Ileż nowych wspomnień, historii i wiedzy kryje się za tymi pamiątkami!!!
Cała społeczność szkolna może przyłączyć się do wspólnej zabawy. Skarby natury (piasek, kamienie, muszelki) przywozimy z odwiedzanych miejsc, zamykamy je w słoiku i zanosimy do szkoły. W szkole stworzą one piękną galerię, dodatkowo wzbogaconą o oznaczenie miejsc na dużej mapie. Takie pamiątki z pewnością rozbudzą wyobraźnię widzów, a wrażeń dodadzą ciekawostki i inne historie opowiadające o tych przedmiotach.
Galeria skarbów natury to doskonały motyw przewodni do lekcji różnych przedmiotów szkolnych. Wspomnienia z wakacji, opowieści historyczne, ciekawostki kulinarne, geograficzne, ćwiczenia językowe.

Polecam serdecznie! Ucz się i doświadczaj!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s