Wspólnota, działanie, entuzjazm – podsumowanie Wiosny Edukacji 2018/19

Wiosna Edukacji to ogólnopolski program edukacyjny, rozpoczęty przez oddolną inicjatywę nauczycieli, w celu wzmacniania w polskiej edukacji elementów kreatywności, innowacyjności, nowoczesności. Uczeń działa, kreuje, współpracuje, nauczyciel wspiera, pomaga, otwiera kolejne drzwi. Udział we Wiośnie Edukacji dla mnie przyniósł całkowitą zmianę myślenia o roli współczesnej szkoły, nauczyciela i ucznia w edukacji.
Sposoby nauczania i prowadzenia lekcji oraz relacje w środowiskach szkolnych zmieniają się, czego dowodem była konferencja podsumowująca roczny program Wiosna Edukacji w Gdyni dn. 7.06.19. Zebrało się tam grono nauczycieli, którzy aktywnie działają w swoich klasach, szkołach, społecznościach, aby edukacja była inspirująca i angażująca.
Wiosna Edukacji dla mnie to przede wszystkim wsparcie i poczucie wspólnoty z ludźmi zmierzającymi w tym samym kierunku. Inspiracje otrzymane i dawane procentują w warsztacie pracy. Ten rok szkolny zaowocował oddawaniem przestrzeni uczniom, aby mogli kreatywnie i swobodnie działać. Również to mój ogromny samorozwój w różnych projektach ogólnopolskich i międzynarodowych. Dzięki platformie Microsoft Education i lekcjom Skype w klasie, kontakty globalne to moja codzienność.
Dołącz do programu, dziel się i działaj!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s