Microsoft EduDays 2019 Polska

W zeszłym tygodniu odbywały się dni Microsoft dla edukacji pod nazwą Microsoft EduDays. Rozmawialiśmy o ważności technologii w uczeniu się i nauczaniu oraz o sztucznej inteligencji wkraczającej coraz śmielej do codzienności. Jednak przesłanie prelegentów konferencji było jasne, że najważniejszy w edukacji jest czynnik ludzki i że inspirujący nauczyciel jest równocześnie niezastąpiony.

Gościem honorowym konferencji był mówca motywacyjny i sportowiec lekkoatletyczny Artur Partyka, który opowiadał o swojej drodze do sukcesu. Podzielił się swoimi doświadczeniami, że aby utrzymać sukces i dobrą jakość swoich działań, wymagana jest motywacja, ale też determinacja i konsekwencja. Łatwo wspiąć się na szczyt, ale też łatwo spaść, więc należy dbać o odpowiedni poziom.

Oktawia Gorzeńska – dyrektor XVII LO w Gdyni jako pierwszej w Europie Centralnej szkoły flagowej Microsoft Flagship School, opisywała, jak trudna była droga do powstania tej nowatorskiej placówki. Szkoła współpracuje w zakresie sprzętu i wyposażenia z firmą Microsoft, ale najważniejsze jest wsparcie szkoleniowe dla kadry i możliwości nowoczesnej edukacji dla uczniów.

O tworzeniu szkoły od podstaw – o pierwszej polskiej Microsoft Flagship School – 17 LO w Gdyni – cz. I

Barbara Halska nauczycielka przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju oraz Centrum Kształcenia Praktycznego, Microsoft Innovative Educator Expert, przedstawiła wraz z uczniami prezentacje o sztucznej inteligencji i używaniu botów na lekcji. Bot w edukacji służy do rozmowy, udziela informacji. Więcej o tworzeniu botów w usłudze Microsoft Azure w linku poniżej

https://azure.microsoft.com/pl-pl/services/bot-service

Grażyna Lachcik – dyrektor SP 18 z Rzeszowa, miasta wspierającego pracę edukacyjną w chmurze, przedstawiała, jak połączyć różne aplikacje Microsoft. Ciekawym połączeniem były testy w aplikacji Forms, które udostępniamy w narzędziu Teams jako platformy do kontaktów z uczniami poprzez pocztę, filmy, prezentacje.

Z Microsoft rozwijamy się dla lepszego jutra!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s