eduScrum – metoda na szkołę 21go wieku

Pod koniec kwietnia uczestniczyłam w szkoleniu na miarę szkoły 21go wieku – eduScrum – i zdobyłam międzynarodowy certyfikat eduScrum Master. Gorąco polecam warsztaty wszystkim osobom, chcącym uczyć projektowo i rozwijać kompetencje 21go wieku (ang. 4C’s): kreatywność (creativity), komunikacja (communication), krytyczne myślenie (critical thinking), współpraca (collaboration). Metoda edukacyjna eduScrum  jest związana z filozofią Agile (zwinny), odpowiadającej jak elastycznie dopasować się do zmian oraz Scrum, zachęcającej do poszukiwania własnych rozwiązań.

Metoda eduScrum jest skierowana na pracę uczniów, którzy poszukują rozwiązań na zadania postawione przez nauczyciela. Sposób, jak zrealizują zadanie, należy do nich. Metoda daje wiele możliwości do wspólnego dialogu w grupie, do ustalenia realizacji celów,  do odkrywania i wzmacniania swoich mocnych stron, do wzajemnego wsparcia. Działamy w poszanowaniu zdania własnego i innych członków zespołu.

Polecam metodę eduScrum, szczególnie w projektach międzynarodowych w przestrzeni wirtualnej, gdzie zderzamy się często z odmienną kulturą i światopoglądem, a gdzie realizujemy wspólne zadania. Komunikacja i współpraca, czyli inteligentne wyrażanie swoich potrzeb i empatyczne reagowanie na potrzeby innych, to podstawa uczenia się i nauczania w globalnym, cyfrowym i wielokulturowym świecie.

więcej informacji o certyfikowanym szkoleniu w Polsce

Witamy w eduScrum!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s