Lekcja geografii i historii w Arabii Saudyjskiej przez Skype

Jak poprowadzić lekcję przedmiotową za granicą? Z pomocą przybywa komunikator Skype. Ja miałam taką okazję przenieść się do Arabii Saudyjskiej i podzielić się wiedzą o geografii i historii Polski. Rozmowa miała charakter gry, bawiliśmy się, ucząc. Dzięki  współpracy z nauczycielką Soad Mizher z Arabii Saudyjskiej, zaplanowałyśmy połączenie Skype w formule Mystery Skype oraz dodałyśmy nieco modyfikacji.

Najpierw uczniowie grali w klasyczną formułę Mystery Skype czyli zadawali serię pytań z odpwiedziami tak/nie, aby poznać miejsce pobytu rozmówców, np czy jeteś w Europie?, czy jest zimno? itp.

Następnym zadaniem były przygotowane przez polską stronę pytania o Polsce, na które uczniowie arabscy odpowiadali za pomocą użycia tabletów. Zadawałam pytania o położenie Polski, liczbę mieszkańców, duże miasta. Na każde z pytań, uczniowie odpowiadali, po wyszukaniu w internecie. Poradzili sobie bardzo sprawnie i szybko. Nowe wiadomości podsumowaliśmy w zakończeniu.

Planujemy następne połączenie Skype, aby polscy uczniowie mogli poznać informacje o Arabii Saudyjskiej.

Moja niesamowita przygoda z kulturą arabską rozpoczęła się poprzez lekcje Skype z Soad Mizher, którą prowadziła na Uniwersytecie w Dubaju w ramach międzynarodowej konferencji edukacyjnej. (link poniżej). Wtedy właśnie rozmawialiśmy ze sławnym piłkarzem Kuwejtu, który znał wiele polskich zespołów piłkarskich. Co za przygoda!

Dziękuję Soad Mizher za współpracę!

https://mbuszmanmajsterkowoedukacyjne.home.blog/2019/03/09/niesamowite-doswiadczenia-z-lekcji-skype-z-uniwersytetu-w-dubaju-extraordinary-experiences-from-skype-lesson-at-zayed-university-in-dubai-polish-english/

 

56894462_273588233573908_2822858502152650752_n

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s