Zapraszamy do Polski – Pierwsza lekcja Skype o Polsce za nami

Miło usłyszeć, że nauczyciele i uczniowie ze świata są zainteresowani polskim krajem, historią, kulturą i edukacją. Na podstawie prac uczniów, przygotowałam prezentację Sway o tej tematyce i umieściłam w bazie lekcji Skype na platformie Microsoft Education. Szkoła z Indii, z Salem – Helikx Open School –  pod opieką nauczyciela informatyki p. Kishore Kumar była zaciekawiona informacjami o naszym kraju i życiu w Europie. Zapowiada się dalszy etap współpracy polsko-indyjskiej.

Tematyka lekcji Skype o Polsce obejmuje informacje geograficzne, historyczne, kulturalne i edukacyjne. Jednak połączenie Skype daje taką dużą swobodę, że możemy porozmawiać właściwie na każdy temat. Na pierwszej lekcji Skype indyjscy uczestnicy byli zainteresowani polskim systemem edukacyjnym. Podzieliłam się zatem swoimi doświadczeniami o polskiej szkole, przedmiotach, egzaminach. Następna sesja zaplanowana dla nauczycieli indyjskich w kwietniu. Potem uczniowie wymienią się doświadczeniami o edukacji.

Lekcję Skype możesz poprowadzić razem z uczniami. Każdy uczeń dostaje wybrany element prezentacji do krótkiego omówienia. Nie trzeba dodatkowych przygotowań, wszystko opisane jest w prezentacji.

Zatem otwórz drzwi swojej klasy na międzynarodową przygodę:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s