Lekcja Skype o Polsce w bazie Microsoft Education

W tym tygodniu przygotowaliśmy wraz z uczniami SP 35w Gdańsku pierwszą lekcje Skype o Polsce w bazie lekcji platformy edukacyjnej Microsoft Education. Wspólna praca i prezentacja o historii, geografii i atrakcjach turystycznych w Polsce przyniosła wiele satysfakcji. Zachęcam Was też do takich działań, przeczytajcie poniżej jak to zrobić.

Lekcje Skype są doskonałym źródłem do komunikacji międzynarodowej z wielu przedmiotów. Ich bezcenna wartość to możliwość bezpośrednich rozmów  z ludźmi i zdobycia informacji, których nie znajdziemy w podręcznikach szkolnych. Możemy dowiedzieć się na przykład ciekawostek literackich (lekcje z prelegentem), wirtualnie zwiedzić muzeum (np Wyoming w USA) czy przygotować projekt współpracy szkół przez Skype o dowolnej tematyce.

Lekcja Skype,którą zamieściliśmy w bazie Microsoft Education Community to przykład współpracy szkół przez Skype. Najpierw należy napisać krótkie zgłoszenie o celach projektu w zakładce materiały -stwórz i podziel się  na stronie https://education.microsoft.com/ .

 

Po zatwierdzeniu zgłoszenia, lekcja jest umieszczana w bazie lekcji Skype i zainteresowani z całego świata mogą poprosić o udział w lekcji po wcześniejszej twojej akceptacji terminu.

Pomyśl o temacie i działaj!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s