Mystery Skype – na co dzień i od święta

Za każdym kolejnym razem Mystery Skype na nowo mnie zaskakuje. Oto na monitorze komputera otwieram nowy nieznany kawałek świata i poznaję ludzi, którzy czekają z radością na wspólną rozmowę i witają z uśmiechem mnie i moich uczniów. Pierwszy raz nasza szkoła była gospodarzem lekcji.

Bardzo się cieszę, ze otrzymałam odznaki Skype Host (gospodarza) Enthusiast (entuzjasty) i Educator Influencer (edukator opiniotwórca), ponieważ chcę entuzjazm i motywację przekazywać dalej.

Mystery Skype na platformie edukacyjnej Microsoft Education polega na odgadnięciu miejsca, z którego przez Skype dzwonią nasi rozmówcy.
W tym tygodniu uczestniczyłam w aż trzech  lekcjach Skype. Jedna z nich odbyła się rodzinnie w moim domu, a po drugiej stronie siedział 8 letni Filip z Serbii. Chłopiec chętnie odpowiadał na pytania, był dociekliwy, zaangażowany.
Mystery Skype z Indii to tez nowe, ciekawe doświadczenie. Grupa około 9 letnich chłopców z zapałem studiująca mapę świata, widok bezcenny. Bardzo mili i pomocni nauczyciele indyjscy.
Skype świąteczny, też z Indii, gdzie śpiewaliśmy po polsku kolędę, a uczniowie indyjscy pokazywali swoje świąteczne lapbooki. Świetna możliwość poszerzania wiedzy o świecie, kulturze, tradycjach.
Wrażenia z tych spotkań niezapomniane, inspiracja i motywacja do dalszych działań ogromna.
Wesołych Świąt !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s