Mystery Skype – gdy osiągasz niemożliwe

 

O Mystery Skype – jednym z programów Microsoft Education pisałam niedawno. Jednak dopiero po przeprowadzeniu tejże lekcji pytam śmiało: Microsoft Education czemu dopiero teraz odkryłam wasze narzędzia współpracy międzynarodowej? To fantastyczne, wciągające, to po prostu WOW.

Mystery Skype polega na zadawaniu wzajemnych pytań w języku angielskim przez uczniow w celu odgadnięcia miejsca/państwa swojego rozmówcy. Najpierw odbyliśmy taka lekcję z prelegentem czyli nauczycielem z odległego kraju.

Teraz planujemy takie wzajemne spotkanie z uczniami z dalekich zakątków świata online na żywo przez Skype. Niesamowita jest sytuacja, kiedy będąc tu w Polsce, w Gdyni, klikam w klawiaturę i rozmawiam z nieznajomymi przecież ludźmi, którzy tak jak my, szukają wspólnych tematów do rozmów i chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Czują to samo co my,  że  jestesmy mieszkańcami globalnej wioski i w jednej chwili przenosimy się w miejsca, o których nawet wcześniej nie śniliśmy. Dla mnie takie miejsce to Afryka. O moich wrażeniach po rozmowie z jej mieszkańcami juz wkrótce.

A wy gdzie chcielibyście się wybrać?

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s