Wiosna Edukacji SP 35 Gdańsk

🌼🌿 Wiosna Edukacji zagościła w SP 35 w Gdańsku dnia 22.10

🌼 🧠 Wiosna Edukacji to nowy, ogólnopolski program edukacyjny dla nauczycieli szukających innowacyjnych pomysłów na rozwój własnego warsztatu pracy i wychodzenie poza schematy tradycyjnych metod nauczania. Grupa tych pedagogów w szkoleniach stacjonarnych oraz przestrzeni wirtualnej dzieli się i doświadczeniami i inspiracjami, aby uczniowie mogli efektywnej uczestniczyć w procesie nauczania i uczenia się.

🌼💥 Oktawia Gorzeńska – jedna z liderek projektu – tak mówi w Gazecie Wyborczej o głównym pomyśle zmian w polskiej szkole:
„Jak zmieniać szkołę, nie czekając na reformy i globalną rewolucję. Można zacząć od własnej lekcji. Tej już jutro. I nie bać się, że czasem nie wyjdzie.”

🌼💫 W ramach programu Wiosna Edukacji w SP 35 uczniowie wraz z nauczycielką Małgorzatą Buszman na lekcji historii przygotowali własną interpretację obrazów i postaci historycznych, aby lepiej zapoznać się z dziełami oraz przedstawicielami kultury i sztuki. Do wykonania tego zadania uczniowie wykorzystali produkty spożywcze. Uczniowskie interpretacje przybrały ciekawe kształty.

🌼👍 Pomysł przybył do nas od uczniów elbląskiej SP 21 oraz nauczycielki Doroty Kujawy-Weinke.

🌼🌿 Niech Wiosna Edukacji rozkwita w naszej szkole !!!

#ciekawiegdansk35

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s