Lekcje Skype i Skype-a-Thon 13.-14.11

Program Skype in the Classroom, dzięki bezpłatnej platformie edukacyjnej Microsoft Education, umożliwia poprzez Skype kontakt z różnymi częściami świata przez rozmowę z prelegentem lub zwiedzanie.

😍 Skype-a-Thon to globalna impreza, w której poprzez realizację połączeń Skype i zbieraniu „wirtualnych mil” pomagamy we wspieraniu rozwoju edukacyjnego 35.000 dzieci. W Skype-a-Thon wzięło udział pół miliona uczniów i nauczycieli z ponad stu krajów.

👍 W SP 35 Gdańsk w ramach tej akcji odwiedziliśmy włoskie zoo oraz obejrzeliśmy krater wulkanu na Salvadorze. Dnia 13.11 klasa 7b wraz z nauczycielkami angielskiego p. M.Buszman oraz S. Tambelli przeniosła się wirtualnie do włoskiego zoo, w którym oglądaliśmy foki i lwy morskie. Mogliśmy także posłuchać o wyglądzie i zwyczajach tych zwierząt. Nie lada emocje wzbudziła wycieczka wirtualna do San Salvador, dzięki której oglądaliśmy krater wulkanu🌋. Nauczyciel salwadorski pokazał nam drogę na szczyt wulkanu, z którego podziwialiśmy krater. Widoki były piękne ‼️ W tej wycieczce wzięło udział około 200 szkół z całego świata.

Więcej o wulkanie na San Salvador w linku https://www.youtube.com/watch?v=fnHiEwT1jIk#action=share

💬 Skype in the Classroom to możliwość uczenia się od siebie nawzajem, poznawania nowych kultur i wyszukiwania informacji, o których nie napisano jeszcze w żadnym szkolnym podręczniku – jak pisze Agata Kapica, manager Microsoft dla Edukacji.

https://news.microsoft.com/…/microsoftmowi-skype-w-klasie…/

 

#skypegdansk35

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s